Elever registrerer klage i InSchool
Når elevene har fått publisert skriftlige eksamenskarakterer, vises de i elevens vurderingsliste på den skolen eksamenen ble gjennomført. I de 10 påfølgende dagene etter publiseringsdatoen vises en klage-knapp ved siden av aktuell eksamen hvor eleven kan registrere klage på skriftlig eksamen.
Etter klagen er sendt inn, vises informasjon om klagen under «mine søknader»
Privatister registrerer klage i Privatistportalen
Når karakter for skriftlig eksamen har blitt publisert, kan privatisten sjekke resultatet under “Mine eksamener” i Privatistportalen ved å klikke på aktuelt fag.
Under karakteren vil det komme opp en “Send inn klage”-knapp. Denne knappen er synlig i ti dager, i samsvar med klagevinduet.
Når privatisten har klikket på “bekreft” blir klagen sendt inn umiddelbart, og den legger seg i et nytt menypunkt som dukker opp med navnet: “Mine klager”. Det dannes en ny rad per klagesak i denne tabellen. Privatisten vil nå se status “Klage registrert” på saken.
Når klagen har blitt registrert i Privatistportalen, dukker det opp en knapp for å trekke klagen. Denne vil være synlig frem til klageresultatet er publisert.
Resultat etter klage vil vises i menypunktet "Mine klager". Der vil den nye karakteren være synlig i kolonnen “Ny karakter”. Under “Resultat" står det hvorvidt karakteren har blitt endret eller ei.
Du har rett til å gjøre deg kjent med besvarelsen din før du klager
Du finner besvarelsen din på kandidat.udir.no
Er du elev anbefaler vi deg å gå igjennom besvarelsen sammen med faglæreren din før du bestemmer deg for å klage.
Klageinstans
Klagen din behandles av en klagenemd oppnevnt av Utdanningsdirektoratet eller fylkeskommunene.
Klagenemnda skal ikke sensurere besvarelsen din på nytt, men de skal vurdere om karakteren som er satt er rimelig. Vær oppmerksom på at nemnda kan komme frem til at karakteren som er satt er urimelig høy, og setter karakteren ned. Det er derfor svært viktig at du tenker deg godt om før du klager på karakteren. Klagenemnda får ingen andre opplysninger utover besvarelsen din. Nemnda skal heller ikke gjøres kjent med eventuell årsak til klagen.
Klagenemden er ikke forpliktet til å begrunne hvorfor de setter opp karakter, ikke gir medhold i klage eller setter ned karakteren.
Klagefrist er 10 dager fra den dagen karakteren ble offentliggjort i Visma InSchool.
På våren er det en egen frist for hurtigklage i utvalgte fag. Dette kan du lese mer om på utdanningsdirektoratets side.
Resultatet etter klagebehandling er som regel klart i mars for klager som kommer inn etter høsteksamen. Resultat etter klagebehandling etter våreksamen er som regel klart i juli for hurtigklage og i september for ordinær klage. Resultatet blir sendt til din digitale postkasse.
- Er du elev, vil skolen sende nytt vitnemål/kompetansebevis til deg.
- Er du privatist må du bestille nytt vitnemål/kompetansebevis i Privatistportalen
Du kan lese mer om klage og klagerett i forskrift til opplæringsloven kapittel 10